Pozycjonowanie stron internetowych

Przeznaczona jest dla tych, którzy chcą aktywnie zaistnieć w internecie, czyli tych, których głównym zamysłem wykonania strony internetowej jest skuteczna sprzedaż swoich produktów i usług oraz zdobycie nowej i jak największej bazy klientów.

Co znaczy skuteczne pozycjonowanie?

Jest to przygotowanie strony www w taki sposób, który umożliwi wyszukiwanie witryny w najwyższym miejscu w przeglądarce Google. Poniżej prezentujemy wynik wyszukiwania dla strony naszego klienta z branży pożyczkowej. Szukaną frazą dla strony https://fundusz-gotowka.com.pl jest „pożyczka pod zastaw” a wynik, pomijając reklamy AdWords mówi sam za siebie. Fraza ta jest najbardziej poszukiwaną dla tej branży pożyczek hipotecznych.

skuteczne pozycjonowanie stron internetowych strona na pierwszym miejscu w wyszukiwarce

Strona pojawia się w wynikach wyszukiwaniach na 6 miejscu, co gwarantuje bardzo wysoką ilość odwiedzin witryny klientów zainteresowanych taką formą pożyczki. Reasumując to zagadnienie, warto nadmienić, że usługę pozycjonowania wykonujemy w odrębnym zakresie po wstępnej rozmowie z naszym klientem. W opcji „Biznes max” cena pozycjonowania przez pierwsze 3 miesiące, wliczona została już w koszty.

Skuteczne pozycjonowanie, jak to zrobić?

Szereg działań, które należy wykonać „od zaplecza” strony czyli w jej strukturze wewnętrznej, niewidocznej gołym okiem dla użytkownika. Pozycjonowanie można podzielić na kilka etapów:

– przygotowanie odpowiedniej jakości tekstu,
– dopasowanie odpowiednich skryptów i wtyczek,
kompresja obrazów na stronie,
szybkość wczytywania się strony
– dopasowanie strony do optymalnego widoku dla urządzeń mobilnych (tzw. responsywność)
kompresja skryptów css i html oraz prawidłowe ich użycie
– wygenerowanie i osadzenie klucza SSL (certyfikat bezpieczeństwa)
odpowiednie „linkowanie” witryny do innych źródeł
pozyskiwanie linków przychodzących do twojej strony
prawidłowy nadzór nad witryną, oraz aktualizacja oprogramowania i wtyczek

Jest jeszcze kilka innych szczegółów, nad którymi musimy pracować podczas przygotowania strony od strony SEO, ale są to elementy bardziej skomplikowane i zaawansowane więc nie będziemy tutaj ich opisywać.